o firm slu~by reference kontakt
A) RODINNÉ DOMY
B) OBČANSKÉ STAVBY
C) ŠKOLSKÉ STAVBY
D) PRŮMYSLOVÉ STAVBY
E) REKONSTRUKCE PAMÁTEK
F) STAVBY PRO ZDRAVOTNICTVÍ
G) INTERIÉRY
H) SPRÁVA NEMOVITOSTI
I) URBANIZMUS
X) BETLÉM
01 Zámek v Kostelci nad Černými lesy ( fotogalerie )
Kategorie: E) REKONSTRUKCE PAMÁTEK
Arkádová chodba
Zámek v Kostelci na Černými lesy je v dnešní chvíli rekonstruován zhruba z 50 %. Zámek tvoří 4 křídla okolo nádvoří. Zatím byla rekonstruována jižní a západní křídla. V současnosti je připravována rekonstrukce východního a severního křídla a oprava fasád zámku.
Projekt řešil celkovou rekonstrukci zámku. Při rekonstrukci jsou, s ohledem na hodnotu kulturní památky, obnoveny v co nejširší míře původní dispozice objektu. Zejména se jedná o obnovení jednotlivých komunikací, které jsou buď přerušeny, nebo úplně zrušeny. Dále je prováděna výměna všech vnitřních instalací, vzhledem k jejich nevyhovujícímu technickému stavu. Vnitřní instalace nevyhovovaly ani esteticky. (Umístění a typy svítidel, tělesa ÚT a stav hygienických zařízení.) Především je však prováděno odstranění statických poruch v objektu, a to zejména v krovu a stropu nad nejvyšším podlažím. Při rekonstrukci je používáno replik původních uměleckořemeslných a řemeslných prvků, pokud je nebylo možno repasovat.
Po rekonstrukci bude zámek i nadále sloužit původnímu účelu. V objektu budou umístěny v největší míře kanceláře, respektive pracovny pedagogů LF. Dále jsou v prostorách zámku navrženy archivní a skladové prostory Lesnické fakulty ZU.
http://www.kostelecncl.cz/page_okostelci.php?mode=3
 
 
Copyright ©2003: Atelier Genesis spol. s r.o., genesis@ateliergenesis.cz