o firm slu~by reference kontakt
A) RODINNÉ DOMY
B) OBČANSKÉ STAVBY
C) ŠKOLSKÉ STAVBY
D) PRŮMYSLOVÉ STAVBY
E) REKONSTRUKCE PAMÁTEK
> 01 Zámek v Kostelci nad Černými lesy
> 02 Kostel nejsvětější trojice v Kolíně - přístavba
> 03 zámek nový Falkenburk
> 04 Rodný dům skladatele Tomáška ve Skutči
F) STAVBY PRO ZDRAVOTNICTVÍ
G) INTERIÉRY
H) SPRÁVA NEMOVITOSTI
I) URBANIZMUS
X) BETLÉM
01 Zámek v Kostelci nad Černými lesy ( fotogalerie )
Kategorie: E) REKONSTRUKCE PAMÁTEK
Arkádová chodba
Zámek v Kostelci na Černými lesy je v dnešní chvíli rekonstruován zhruba z 50 %. Zámek tvoří 4 křídla okolo nádvoří. Zatím byla rekonstruována jižní a západní křídla. V současnosti je připravována rekonstrukce východního a severního křídla a oprava fasád zámku.
Projekt řešil celkovou rekonstrukci zámku. Při rekonstrukci jsou, s ohledem na hodnotu kulturní památky, obnoveny v co nejširší míře původní dispozice objektu. Zejména se jedná o obnovení jednotlivých komunikací, které jsou buď přerušeny, nebo úplně zrušeny. Dále je prováděna výměna všech vnitřních instalací, vzhledem k jejich nevyhovujícímu technickému stavu. Vnitřní instalace nevyhovovaly ani esteticky. (Umístění a typy svítidel, tělesa ÚT a stav hygienických zařízení.) Především je však prováděno odstranění statických poruch v objektu, a to zejména v krovu a stropu nad nejvyšším podlažím. Při rekonstrukci je používáno replik původních uměleckořemeslných a řemeslných prvků, pokud je nebylo možno repasovat.
Po rekonstrukci bude zámek i nadále sloužit původnímu účelu. V objektu budou umístěny v největší míře kanceláře, respektive pracovny pedagogů LF. Dále jsou v prostorách zámku navrženy archivní a skladové prostory Lesnické fakulty ZU.
http://www.kostelecncl.cz/page_okostelci.php?mode=3
 
 
Copyright ©2003: Atelier Genesis spol. s r.o., genesis@ateliergenesis.cz